LinkedIn ako jediná sociálna sieť, na ktorej by ste mali byť

Nezáleží na tom, či ste nováčik na trhu alebo zabehnutá firma. LinkedIn je miesto, kde by ste určite nemali chýbať. LinkedIn používa viac ako 660 miliónov používateľov z viac než 200 krajín. Na Slovensku používa LinkedIn podľa štúdie Fenomén LinkedIn 2019 viac ako 570-tisíc Slovákov. Pričom až 83 % používateľov LinkedIn na Slovensku je vysokoškolsky vzdelaných.

Najväčšou výhodou LinkedIn oproti iným sociálnym sieťam je jeho dôveryhodnosť. Minuloročná správa Business Insider Digital Trust Report ukázala, že je dokonca najdôveryhodnejšou sociálnou sieťou.

Štúdia zistila, že požívatelia LinkedIn majú len 2 % šancu zverejniť klamlivý obsah. Na Facebooku je 42 % pravdepodobnosť, že sa klamlivý obsah vytvorený užívateľmi neodhalí. Zároveň sa LinkedIn sa nachádza minimum trolov, čo sa o Facebooku povedať určite nedá.

LinkedIn je predovšetkým nástroj na vytvorenie si profesionálnej siete, na nábor či na budovanie značky. Preto aj samotní používatelia a firmy sú viac motivovaní zverejňovať a zdieľať pravdivé informácie, ktoré im pomáhajú vybudovať si profesijné renomé a sieť kontaktov. Chcú viesť kultivovanú diskusiu, a na to je LinkedIn ideálny nástroj.

Možnosť zapojiť diskusie vo virtuálnom prostredí súvisí aj s tým ako užívatelia vnímajú svoju bezpečnosť. Polovica respondentov štúdie Business Insider Digital Trust sa cíti veľmi bezpečne pri zdieľaní obsahu a zapájaní sa do diskusií na LinkedIn.

LinkedIn už dávno neslúži ako platforma, kde len visí váš životopis. V súčasnosti je na LinkedIn 15- krát viac používateľských príspevkov ako tých s pracovnými ponukami.

Používatelia majú veľký vplyv na vnímanie značiek. Prieskumy ukazujú, že obsah zdieľaný používateľom má 2x väčší dosah ako obsah zdieľaný firmou.

Zaujímavosťou je aj to, že LinkedIn má iný model financovania. Hlavným zdrojom príjmu nie je reklama ale platené konta. LinkedIn je napriek týmto výhodám stále podceňovaným nástrojom na podnikanie. Nepodceňujte už ďalej preto potenciál LinkedIn budovať povedomie o vaše značke či službe.

Vo FriendlyMedia Vám radi nastavíme komunikáciu na LinkedIn tak, aby ste mali čo najväčší dosah a predali svoju firmu a samého seba ako experta a špecialistu. 

Vytvoríme Vám kompletnú marketingovú stratégiu a naučíme Vás ako správne zapojiť vašich zamestnancov k lepšej propagácií firmy. Ušetrite dlhé hodiny a zverte nám správu Vášho firemného profilu. Autor: Eva Medzihorská/Brand manager, Friendly Media