Svetu vládne komunikácia

Aj vy ste sa niekedy pozastavili nad problémami, ktoré vznikajú v práci, rodine alebo s vašímpartnerom/partnerkou? Áno, takmer za všetkým môžeme vidieť problém komunikácie. Teda inak. Ľudí a ich neschopnosť komunikovať. To nie je urážka nikoho, len holý fakt. V dnešnej dobe plnej sociálnych sietí je veľmi ľahké skryť sa za písmenká. 


Postaviť sa však za svoj názor, povedať ho niekomu do očí, kriticky myslieť a argumentovať, je ťažký oriešok. A vždy bol. Už samotný Dale Carnagie, jeden z najväčších psychologických velikánov povedal, že vystúpiť s prejavom znamená istú zodpovednosť.

Práve zodpovednosti nechce čeliť veľa ľudí. My učíme presný opak. Ako sa postaviť z postele, vyjsť von a povedať celému svetu, že ste tu a ničoho sa nebojíte.

Nikto sa nerodí s komunikačnými zručnosťami a skvelým prejavom. Rečníkom a skvelým komunikátorom sa človek stáva. Tréningom a ešte raz tréningom. Potom prichádza tréning a nasleduje tréning...

Nijak inak sa to nedá. Práve preto aj my vo Friendly Media veríme, že každý človek dokáže zlepšiť svoje komunikačné zručnosti a pôsobiť sebaisto a sebavedomo. Už na základnej škole som sa zúčastňoval rečníckych súťaží a vedel som, že verbálny prejav je ten najdôležitejší...

Autor: Eva Medzihorská/Brand manager, Friendly Media